Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 36, tel.: 601 309 712

ATEX

.Oznaczenie ATEX EX to specjalne oznaczenie zabezpieczenia przeciwwybuchowego stosowane dla urządzeń i systemów ochronnych.

 

 

Radiotelefony wykonane w standardzie ATEX to urządzenia radiowe przeznaczone do użytku profesjonalnego w warunkach i strefach zagrożonych wybuchem. Wymagają od operatorów posiadania odpowiedniego zezwolenia i przydziału częstotliwości radiowej przyznanej przez odpowiedni organ UKE. Odstępstwem są urządzenia radiowe ATEX działające w darmowym paśmie radiowym PMR.

 

 

Radiotelefony ATEX to urządzenie przeznaczone do używania w potencjalnie wybuchowych środowiskach. Są to rafinerie, strefy z instalacją gazową, zbiorniki gazowe, magazyny paliw płynnych, platformy wiertnicze, pomieszczenia gazowe, przepompownie paliw, itp…

 

W strefach zagrożenia wybuchem, używanie zwykłych radiotelefonów i telefonów komórkowych jest zabroniona. W takich sytuacjach znajdują właśnie zastosowanie radiotelefony profesjonalne iskrobezpieczne ATEX EX. Urządzenia te posiadają odpowiednie certyfikaty i spełniające odpowiednie normy oraz dopuszczenia EX.

 

Urządzenia iskrobezpieczne zostały zaprojektowane bez kompromisów.  Ich konstrukcja musi sprostać najcięższym wymaganiom w strefach zapalnych. Radiotelefony ATEX przeznaczone są do stosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Zgodne z dyrektywą Unii Europejskiej 94/9/WE zwanej popularnie Dyrektywą ATEX urządzenia iskrobezpieczne muszą zapewniać bezpieczne funkcjonowanie wobec zagrożeń wybuchowych.

 

 

W ofercie handlowej firmy Netpol znajdziecie Państwo urządzenia radiowe spełniające dyrektywę ETEX.

  • Motorola EX VHF, UHF
  • Kenwood EX VHF, UHF
  •  Hytera EX VHF, UHF
  • oraz ATEX PMR radiotelefony iskrobezpieczne BEZ ZEZWOLENIA

Łączność PMR – w wersji atex bez zezwolenia

Czasami pojawiają się warunki i sytuacje, gdzie potrzebna jest pilna łączność i komunikacja radiowa pomiędzy pracownikami …. ale…. używanie zwykłych radiotelefonów bezprzewodowych lub telefonów GSM jest zabronione ze względu na panujące warunki otoczenia – to wtedy pozostaje nam tylko do wyboru urządzenie EX – ATEX.
Radiotelefony ATEX PMR bez zezwolenia i opłat

Jeżeli nie posiadamy pozwolenia radiowego, oraz nie jesteśmy w stanie zainwestować w DROGIE urządzenia iskrobezpieczne wymagające tego pozwolenia …… to w takich przypadkach znajdują zastosowanie z reguły tańsze radiotelefony PMR 446 ATEX posiadające odpowiednie certyfikaty i spełniające odpowiednie normy dopuszczenia – radiotelefony pracujące w pasmie ogólnodostępnym PMR ATEX 446 MHZ – BEZ OPŁAT I ZEZWOLEŃ !!!!.

 

Dla użytkowników, którzy nie posiadają lub nie mają zamiaru ubiegać się o pozwolenie radiowe, proponujemy rozwiązanie w oparciu o radiotelefony PMR ATEX pracujące bez zezwolenia i rejestracji. Jedynym takim urządzeniem przeznaczonym do prac w strefach zagrożonych wybuchem w wersji ATEX jest najnowszy radiotelefon ENTEL model DT953 (wersja z wyświetlaczem LCD).

 

DT953 to najnowszy analogowo/cyfrowy ATEX DMR w wersji PMR446 MHz

 

 

Oferujemy tylko oryginalne urządzenia atexowe z aktualnym certyfikatem .