Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 36, tel.: 601 309 712

CB Radio 27 MHz

Kocham CB Radio Citizen Band – pasmo obywatelskie – CB Radio to jedna z najpopularniejszych form łączności dostępna prawie dla każdego. Najczęściej użytkownikami są kierowcy, operatorzy maszyn drogowych i pracownicy służb utrzymania ruchu. W ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie pasmem 27 MHz pojawia się wśród użytkowników prywatnych i tu… zastosowanie jest bardzo różnorodne. Urządzenia CB służą do porozumiewania się na niewielkich odległościach w zakresie od kilku do kilkunastu km (mowa tu o urządzeniach mobilnych w samochodach). Oczywiście stacjonarne radia CB z odpowiednio wysoko usytuowaną anteną mogą przeprowadzać korespondencję liczoną nawet w kilkudziesięciu kilometrach.

Serwis CB Radio Bytom

Ręczne radia CB pozwalają na przeprowadzanie łączności na odległościach kilku km.

CB Radio pracuje w ogólnodostępnym i bezpłatnym paśmie częstotliwości radiowej 27 MHz. Każde radio CB posiada podstawową czterdziestkę czyli 40 kanałów w zakresie od 26.960 do 27,405 MHz i podstawową modulację AM i/lub FM (niektóre urządzenia CB wykorzystują modulację SSB). W Polsce dopuszczona moc wyjściowa w.cz. CB radia to 4W (SSB to 12W).

Ze względu na rosnące zainteresowanie i dużą popularność tych urządzeń na rynku można spotkać wiele różnych  modeli i  różnych producentów. Tych mało kojarzących się z rynkiem radiokomunikacyjnym jak i tych bardzo popularnych firm np. Midland/Alan czy  President.

W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo bardzo popularne urządzenia radiowe CB, anteny oraz osprzęt.

Oferujemy urządzenia nowe z gwarancją producenta oraz używane z gwarancją rozruchową.

U nas kupisz cały sprzęt CB Radio a nasi pracownicy zainstalują go w samochodzie, podłączą pod zasilanie oraz zestroją antenę.

Ponadto prowadzimy również specjalistyczny serwis CB Radio i oferujemy odpłatne naprawy sprzętu.

Serwis CB Radio Bytom tel. 601309712