Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 36, tel.: 601 309 712

Dobór sprzętu

Analiza potrzeby i zastosowania, dobór sprzętu radiowego, zakup urządzeń, programowanie, konfiguracja i uruchomienie radiotelefonów. Potem szkolenie pracowników ……. jak to wszystko ogarnąć????

Własna sieć radiowa

Masz w swojej firmie problem z komunikacją pomiędzy pracownikami. Często potrzebny pracownik jest gdzieś w danej chwili a Ty potrzebujesz pilnego kontakt z nim… Planujesz budowę sytemu łączności w nowym miejscu  pracy. Zdajesz sobie sprawę z faktu, że komunikacja poprawi efektywność i wydajność produkcyjną jednak zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie najbardziej efektywne i spełni Twoje oczekiwania ?

 

Może zakup telefonów GSM, CB Radia a może radiotelefony. Ale jakie? …. co wybrać?

 

Jesteśmy aby pomóc i doradzić. Nasza firma jest teraz Twoim doradcą i partnerem w biznesie.

 

 

Wysłuchamy Twoich oczekiwań, dokonamy odpowiednich obliczeń, skonfrontujemy to z ofertą czołowych producentów urządzeń radiokomunikacyjnych, doradzimy oraz przedstawimy Ci rozwiązanie w pełni wpisujące się w Twoje potrzeby. Zaproponujemy Ci najkorzystniejsze rozwiązanie adekwatne do Twoich potrzeb.

 

Jeżeli potrzebujesz radiotelefonów do pracy w środowiskach zagrożonych wybuchem – bo taki jest Twój charakter pracy – to polecimy budowę sieci radiowej w oparciu o radiotelefony ATEX w wykonaniu iskrobezpiecznym.

 

Oferta rynku radiokomunikacyjnego i urządzeń radiowych jest bardzo szeroka. Producenci Motorola, Kenwood, Hytera etc. oferują różne urządzenia począwszy od urządzeń analogowych poprzez analogowo/cyfrowe a na cyfrowych kończąc. W zależności od Twoich potrzeb skonfigurujemy najkorzystniejsze rozwiązanie.

 

Problem z łącznością można rozwiązać na kilka sposobów:

  • kupujesz telefony GSM – jednak pojawiają się opłaty za ich używanie, długoterminowa umowa z operatorem oraz abonament. Urządzenia GSM są małe i delikatne a na hali przemysłowej to się nie sprawdzi. Szukasz gabarytowo i pod względem wykonania bardziej solidniejszych urządzeń. Pracownicy produkcji i monterzy potrzebują stałej i szybkiej łączności. Telefon komórkowy chyba się nie sprawdzi.

  • kupujesz sprzęt CB – dobre rozwiązanie ale zważywszy na fakt bardzo rozpowszechnionej używalności pasma CB 27 MHz, gdzie praktycznie każdy kierowca ma radio CB, to mogą pojawiać się zakłócenia prywatności rozmów. Dochodzi do tego mały wybór sprzętu przenośnego CB i zbyt krótkie zasięgi łączności. Urządzenia CB radio chyba się nie sprawdzą

  • wypożyczasz u nas radiotelefony i używasz je na swoje potrzeby. Jest to usługa odpłatna i uzależniona od ilości wypożyczonego sprzętu oraz czasu eksploatacji. Ponosisz koszty eksploatacyjne związane tylko z wypożyczeniem sprzętu, jednak w dalszym ciągu nie jesteś ich właścicielem. Oczywiście jest to jakieś sensowne rozwiązanie ale lepiej przeanalizować zakup radiotelefonów i budowę własnej sieci radiowej.

  • kupujesz radiotelefony i budujesz własną swoją sieć radiową ……. i to jest rozwiązanie godne uwagi. Radiotelefony to gotowe urządzenia aby zbudować z nich sieć radiową. Możemy to zrobić w oparciu o radiotelefony profesjonalne ale musimy uzyskać przydział częstotliwości radiowej lub za pomocą radiotelefonów PMR i całkowicie DARMOWO beż żadnych formalności mieć łączność…

Opiszemy poniżej skrótowo jak to wygląda.

Profesjonalna sieć radiowa z przydziałem częstotliwości radiowej

Zakup radiotelefonów profesjonalnych, ich uruchomienie oraz używanie wiąże się z uzyskaniem  pozwolenia radiowego i przydziału częstotliwości radiowej w określonym paśmie radiowym. Bez takiego pozwolenia nie można w świetle prawa używać radiotelefonów, chyba, że przepisy stanowią inaczej np. w przypadku pasma PMR446. Formalności załatwia się w UKE, gdzie na podstawie złożonych wniosków i dokumentacji technicznych ubiega się o takie pozwolenie.

 

Po otrzymaniu pozwolenia radiowego, uiszczeniu opłat można zakupić radiotelefony, zaprogramować i zacząć je używać we własnej sieci radiowej.

 

Trochę skomplikowana procedura ale bardzo istotna. Na szczęście jest nasza firma i to my możemy załatwić wszystko za Ciebie. W imieniu Klienta przygotowujemy wnioski, opracowujemy i składamy w UKE całą dokumentację techniczną a Klient otrzymuje gotowe pozwolenie radiowe. Na podstawie otrzymanego zezwolenia -można legalnie używać zaprogramowanych radiotelefonów.

Jest jeszcze łączność radiowa bez zezwolenia i opłat – zapoznaj się ze szczegółami – Darmowa Łączność Radiowa

 

Masz więcej pytań odnośnie powyższej procedury, coś jest nie jasne, to zadzwoń do nas.

Zadzwoń po szczegóły  – tel: 601 309 712.

FHU Netpol
41-902 Bytom
ul. Strzelców Bytomskich 36